Malarstwo ścienne w mieszkaniu, a może graffiti w szkole? Czyli współczesna aranżacja wnętrz!

Jednokolorowe wnętrza nie są już najnowszymi trendami w modzie. Aktualnie dekoratorzy, ale i sami mieszkańcy chcą bawić się z aranżacją i dobierają na ściany różne faktury, przestrzenne aranżacje a nawet murale czy graffiti. Wszystko po to by dom był atrakcyjny wizualnie i dopasowany do potrzeb domowników. W końcu nie każde wnętrze musi odpowiadać minimalistycznym trendom w wystroju. Dotyczy to zarówno wyglądu wnętrz w domach, jak i budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, przedszkola czy biblioteki.

Malarstwo ścienne – gdzie znaleźć specjalistę do wykonania muralu?

W wielu domach remont nadal przeprowadzany jest przy użyciu umiejętności i siły członków rodziny. Jednak, mimo że przysłowiowy szwagier zna się na wykończaniu wnętrz malarstwo ścienne to forma sztuki. Dlatego warto oddać swoje ściany w ręce profesjonalistów z https://www.muralszop.pl/. Na ich stronie internetowej można znaleźć przykładowe realizacje i to, jakiego typu zlecenia wykonują. Należy przy tym zaznaczyć, murale czy graffiti to forma sztuki i osoby o odpowiednich umiejętnościach powinny aranżować w ten sposób wnętrza. Oczywiście jeśli ma się pewne umiejętności z zakresu malarstwa lub rysunku można wykonać prosty obrazek – jeśli jednak chce się mieć na ścianie prawdziwą sztukę powinna być ona wykonana przez profesjonalistów. Zróżnicowane potrzeby klientów sprawiają, że pracownicy https://www.muralszop.pl/ mogą wykonywać różnorodne prace, które zachwycą wyglądem i aranżacją. Z pewnością sprostają nawet skomplikowanym wymaganiom zarówno gdy chodzi o malowanie wewnętrzne jak i zewnętrzne. A ich prace mogą znaleźć się zarówno w domach mieszkalnych, jak i na budynkach użyteczności publicznej.

 

Graffiti na ścianie w domu czy mieszkaniu

Graffiti jest specyficzną formą sztuki – osoby nieznające się na tym temacie określają tym mianem każdy malunek jaki znajduje się na ścianie. A te mogą być naprawdę różne, a ich dopasowanie do wnętrza może być bardzo łatwe. Graffiti w swej oryginalnej formie powiązanej z kulturą zazwyczaj znajdzie miejsce w sypialniach czy pokojach nastolatków lub młodych dorosłych, którzy wychowali się w takim kręgu kulturowym. Malarstwo ścienne to już pewna forma tworzenia sztuki przy użyciu dużej powierzchni jaką może być ściana z sypialni, salonu czy nawet kuchni. Tutaj dużo zależy od wyobraźni klienta – na ścianie znaleźć mogą się obrazy realistyczne, odwzorowane ze zdjęcia, postaci z bajek czy gier komputerowych, chociaż te ostatnie najczęściej maluje się w pokoju dziecięcym. Malarstwo ścienne to forma sztuki, która współgra ze współczesnymi trendami w aranżacji wnętrz pomieszczeń.

 

Murale na ścianach szkół czy przedszkoli – jak powinny wyglądać?

Malarstwo tego typu można również znaleźć na budynkach użyteczności publicznej. Często mural zdobi ścianę szkoły wizerunkiem patrona, na przedszkolu znaleźć można postaci z bajek. Takie wykorzystanie powierzchni uatrakcyjnia nie tylko bryłę budynku, ale nawet pobyt tam. Aktualnie murale są bardzo popularną formą sztuki i można je znaleźć na ścianach w wielu miejscach.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *