Jak się ubrać do biura, aby było i wygodnie i modnie?

Każdy wie, że praca w biurze wymaga odpowiednio dobranych ubrań. Koniecznie trzeba wyglądać reprezentacyjnie i elegancko, ale równocześnie nie można zapominać o własnej wygodzie. Skompletowanie idealnej garderoby do biura nie jest łatwe, ale jest obowiązkowe dla każdego, kto chce prezentować się profesjonalnie. Jak ubrać się do biura by było modnie i wygodnie? W jakie ubrania się wyposażyć?

Po pierwsze – jakość

Szukając ubrań do biura, należy pamiętać, że przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich jakość. Powinno unikać się odzieży bazarowej i azjatyckich podróbek o niskiej trwałości. Takie ubrania nie są eleganckie i co jeszcze ważniejsze – szybko tracą swoje walory wizualne. Można więc przekonać się, że już po kilku praniach piękna garsonka w wyjątkowym kolorze starci swój kształt i odcień. Takie ubranie najczęściej nadaje się już wyłącznie do wyrzucenia. By dobrze wyglądać, powinno się wybierać ubrania znanych i renomowanych firm takich jak Kazar. Z racji tego, że są na rynku dostępne od wielu lat i cieszą się dużym zaufaniem klientów, to bezpiecznie jest założyć, że oferowane przez nie ubrania sprawdzą się w praktyce. Pamiętajmy też, że jakość ubrań nie dotyczy wyłącznie materiałów, z jakich je uszyto. To także kwestia ponadczasowych krojów, które zapewniają wygodę i równocześnie dobrze leżą na każdej sylwetce.

Wybieraj uniwersalne ubrania

Bardzo często osoby przygotowujące swoją garderobę do biura zapominają, że ubrania powinny być uniwersalne. Jedną modną spódnicę powinno być można wykorzystać w przynajmniej kilku różnych stylizacjach. Tylko tak można zapobiec wrażeniu, że dana osoba codziennie chodzi w tym samym ubraniu. Dobrze jest więc szukać ubrań, które mają duży potencjał i można użyć ich w wielu zestawach. Oznacza to mniej zajętego miejsca w szafie i mniej problemów z tworzeniem własnych zestawów. W damskiej garderobie powinny znaleźć się praktyczne spódnice ołówkowe, koszule, żakiety i przynajmniej jedna mała czarna. Do uniwersalnych ubrań można zaliczyć także spodnie. Modne chinosy można zestawić z klasyczną białą koszulą, elegancką i uroczą bluzką z kołnierzem albo prostym topem i długim żakietem. One też obowiązkowo powinny znaleźć się w każdej garderobie.

Przymierz przed zakupem!

Jeśli kupujesz ubrania do biura, to koniecznie zarezerwuj na zakupy więcej czasu. Koniecznie powinnaś przymierzać ubrania przed ich zakupem. Jeśli szukasz odzieży online, to upewnij się co do zasad jej zwrotu. Większość sklepów pozwala na ich zwrot w ciągu 14 lub 30 dni od ich dostawy. Przymierzając ubrania, można sprawdzić, jak one leżą na realnej sylwetce. Z pewnością będą one wyglądały inaczej niż na manekinie czy idealnej modelce ze zdjęcia. Można też ocenić, czy ubranie rzeczywiście jest wykonane w taki sposób, że żaden szew nie przeszkadza przy poruszaniu się. Ważne też jest to, jaki w dotyku jest materiał. Do biura powinno się wybierać tylko taką odzież, która zadowoli Cię pod każdym względem. W tym wypadku nie warto iść na kompromisy, bo szybko okażą się one chybionym zakupem.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *