Suplementy omega-3 – kiedy brać? Jak długo?

Zastanawiasz się, czy jesteś osobą, której potrzebne są suplementy mające za zadanie dostarczać organizmowi odpowiednie dawki kwasów omega-3? Kwasy tłuszczowe omega-3 nie występują naturalnie w ludzkim ciele, ale są mu niezbędne. Regulują pracę mózgu, obniżają ryzyko depresji, wspomagają stawy, zapobiegają zawałom i miażdżycy oraz korzystnie wpływają na stan skóry i włosów. Sprawdź, kiedy brać omega-3 i jak długo należy je przyjmować.

Czy powinieneś stosować suplementy z kwasami omega-3?

Ryby morskie to najważniejsze źródło kwasów omega-3, przy czym należy zaznaczyć, że ryby bałtyckie oraz tuńczyk są zanieczyszczone substancjami, które mogą nam szkodzić. Aby dostarczyć sobie odpowiednią ilość kwasów omega-3, należy prawie codziennie zjadać rybę o wadze około 350 g, co w praktyce może być trudne do zrealizowania, zwłaszcza gdy mieszka się daleko od morza, zresztą nie zawsze mamy gwarancję, że mięso kupionej ryby jest naprawdę zdrowe.

Jeśli jesz mało ryb morskich, które pochodzą z czystych obszarów i zauważasz u siebie spadek energii, apatię, trudności z koncentracją, a także pogorszenie stanu skóry i łamliwość włosów, to sięgnięcie po suplementy diety z kwasami omega-3 jest dobrym pomysłem. Warto zrobić odpowiednie badania, aby określić dawkę, która będzie optymalna w Twoim przypadku. Można jednak zdecydować się na zalecaną dzienną dawkę dla dorosłej osoby, określaną przez producenta suplementu. Kwasy omega-3 warto przyjmować rano lub wieczorem.

Jak długo przyjmuje się kwasy omega-3?

Suplementy zawierające kwasy omega-3 można stosować codziennie przez dłuższy okres, a nawet uczynić je stałym elementem zrównoważonej diety. Trzeba oczywiście znać przeciwwskazania do suplementacji kwasami omega-3, takie jak na przykład uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu. Długotrwałe stosowanie suplementów diety z kwasami omega-3 jest odradzane osobom przyjmującym preparaty przeciwzakprzepowe i chorującym na hemofilię. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kwasów omega-3 i ich najlepszych źródłach, wejdź na stronę: www.calanoil.pl/zrodla-kwasow-omega-3-ktore-sa-najlepsze/.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *