Jesteś pewna siebie i lubisz buty na obcasie? Sprawdź, jakie wybrać!

Buty na obcasie to absolutne must have w szafie każdej kobiety – zwłaszcza jeśli należysz do tej kategorii pań, które jak ryba w wodzie czują się, gdy uwaga otoczenia skupia się właśnie na Tobie. Jakie buty na obcasie wybrać, by czuć się pewnie i komfortowo?

Wąski czy szeroki obcas?

Jedną z podstawowych kwestii, jakie powinnaś rozważyć przed zakupem obuwia na obcasie jest to, czy preferujesz buty na szerokim czy wąskim obcasie. Jeszcze kilka lat temu aby wyglądać modnie, musiałabyś wybrać wąskie szpilki – niezależnie od tego, czy czujesz się w nich komfortowo czy raczej nie. Na szczęście, obecna moda zdecydowanie się zmieniła, a co za tym idzie – możesz wybierać zupełnie inne rodzaje obuwia: w chwili obecnej także szerokie obcasy są w modzie!

Jak zatem dokonać wyboru? Kwestią podstawową są… Twoje preferencje. Istnieją panie, które doskonale czują się biegając w szpilkach i w zasadzie mogłyby uczestniczyć w nich w maratonie, ale jest także szerokie grono kobiet, które czują się na nich niepewnie nawet gdy podtrzymują się ściany czy innej osoby. Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy – wybierz cienkie szpilki, a jeśli uważasz, że jesteś osobą z drugiej opisanej kategorii – zdecyduj się na przykład na botki na słupku.

Weź jednak pod uwagę, że nie każdy rodzaj stroju będzie dobrze prezentował się z każdym typem obcasa. Przykładowo, zwiewna sukienka może wydawać się nieco ciężka w połączeniu z butami na słupku, a garniturowe spodnie – będą prezentować się nieco groteskowo przy cieniutkim, wysokim obcasie.

Wysokość obcasa ma znaczenie!

Jak wysokie powinny być Twoje buty, by zapewniały Ci optymalny komfort? Podobnie jak wyżej, to zależy od tego, jak czujesz się pewnie, ale nie mniejsze znaczenie ma również rodzaj stroju, do jakiego zakładasz buty na obcasie. Krótkie, zwiewne sukienki aż proszą się o wysoki obcas, a do eleganckich kreacji ze spodniami od damskiego garnituru – możesz wybrać niższe lub wyższe buty.

Weź także pod uwagę to, jak długo będziesz nosić obuwie. 11-centymetrowe szpilki mogą okazać się naprawdę zabójczym rozwiązaniem, jeżeli planujesz spędzić w nich cały dzień w pracy! Na randkę czy krótkie wyjście służbowe – możesz zdecydować się na efektowne buty na wysokim obcasie, jednak do pracy czy na wypad do centrum handlowego – wybierz botki na słupku o maksymalnej wysokości 5-7 cm.

Klasyczne czy zwariowane?

Kolejną kwestią, którą powinnaś wziąć pod uwagę wybierając obuwie na obcasie, jest jego kolorystyka. Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie choć jedne buty w neutralnym, eleganckim odcieniu. W takim przypadku doskonale sprawdzą się choćby granatowe, czarne lub brązowe buty na obcasie, które stworzą idealną stylizację z większością codziennych ubrań.

Niekiedy jednak mamy ochotę na odrobinę szaleństwa. Jeśli czujesz, że nadchodzi jedna z właśnie takich okazji – wybierz bardziej zwariowany kolor obuwia: na przykład uwodzicielską czerwień lub energetyczny turkusowy odcień! Postaraj się także dopasować kolor obuwia do reszty stroju – choćby na zasadzie kontrastu.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *