Jak wybrać suszarkę do naczyń do nowoczesnej kuchni?

Suszarka do naczyń to jeden z niezbędnych elementów każdej kuchni. Większość z nas nie zastanawia się zbyt długo przed jej zakupem. Okazuje się jednak, że może być to duży błąd. Na rynku dostępne jest tak wiele modeli suszarek, że bez większych trudności znajdziemy odpowiednią do naszego domu.

Jednym z najważniejszych czynników jest z pewnością materiał wykonania. Dużą popularnością cieszą się suszarki ze stali nierdzewnej. Ich zaletą jest oczywiście trwałość. Tego typu ociekacze są odporne na działanie wilgoci i detergentów. Stal nierdzewna nie ulega też uszkodzeniom mechanicznym. Zaletą stalowych ociekaczy jest również wytrzymałość. Nawet jeśli w pełni załadujemy suszarkę naczyniami, zachowa stabilność i nie pęknie pod ich ciężarem.

Dostępne są też ociekacze z tworzyw sztucznych. Ich atutem z pewnością jest niska cena. Warto jednak wziąć pod uwagę, że są mniej odporne. Może więc zdarzyć się, że suszarka ulegnie zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury lub przewrócenia.

Istotne znaczenie ma również design. Jeżeli decydujemy się na produkt ze stali nierdzewnej, do wyboru prawdopodobnie będą suszarka do naczyń biała lub czarna. Ten materiał zdecydowanie rzadziej maluje się na żywe kolory, w porównaniu do tworzyw sztucznych, które są dostępne praktycznie we wszystkich barwach tęczy. Biały lub czarny ociekacz będą jednak doskonale pasować do każdej nowoczesnej kuchni.

Pojemne suszarki do naczyń dwupoziomowe

Często pojawiającym się problemem jest niedostateczna pojemność suszarki. Dotyczy to zwłaszcza licznych rodzin lub osób, które często przyjmują gości. W takiej sytuacji, doskonale sprawdzają się suszarki do naczyń dwupoziomowe. Rozbudowany stelaż pozwala na rozstawienie dużej ilości talerzy, sztućców czy kubków jednocześnie. Tego typu suszarka zapewnia więc oszczędność przestrzeni na kuchennym blacie. Dwupoziomowy ociekacz pomieści tyle naczyń, co dwa tradycyjne. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają zmywarki i często zmywają ręcznie. Na jednopoziomowej suszarce mogłoby zabraknąć miejsca na kolejne naczynia.

Suszarki do naczyń dwupoziomowe są też dobrym rozwiązaniem, jeśli nie mamy wystarczająco miejsca na zamocowanie ociekacza wiszącego, bo np. musimy wykorzystać wszystkie szafki do przechowywania.

Niezależnie od tego, czy interesuje nas stalowa suszarka do naczyń biała czy kolorowy ociekacz z plastiku, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na jakość produktu. Wszystkie elementy wyposażenia, znajdujące się w naszej kuchni, muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów. Warto więc zaufać znanym producentom, zamiast kupować przypadkowe produkty, wyłącznie ze względu na ich niską cenę.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *