Soczewki kontaktowe jednodniowe. Jakie są ich zalety i kiedy warto je wybrać?

Pojawienie się w sprzedaży soczewek kontaktowych całkowicie odmieniło życie wielu osób na co dzień borykających się z wadą wzroku. Zamiana klasycznych okularów na szkła kontaktowe pozwala cieszyć się życiem, uprawiać sporty, a także utrzymać w tajemnicy wadę wzroku. To wolność, z której wiele osób z powodzeniem korzysta na co dzień. Soczewki kontaktowe są dostępne w różnych wariantach. Spore grono swoich zwolenników mają szkła jednodniowe. Czym się one charakteryzują i jakie korzyści wiążą się z ich wyborem? O tym powiemy poniżej!

Krótka charakterystyka soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe, jak sama ich nazwa wskazuje, są przeznaczone do noszenia przez jeden dzień. Jest to jednorazowy wariant szkieł kontaktowych, który nie nadaje się do powtórnego użycia. W praktyce korzystanie z nich wygląda następująco – wyjmujemy z opakowania nową parę soczewek, nosimy ją przez cały dzień, a wieczorem zdejmujemy i wyrzucamy do kosza. Następnego ranka, jeśli zajdzie taka potrzeba, zakładamy nową parę i postępujemy z nią w dokładnie ten sam sposób.

Soczewki jednorazowe, ze względu na swoją specyfikę użytkowania, są rozwiązaniem bardzo wygodnym i bezpiecznym. Nie wymagają, jak ma to miejsce w przypadku szkieł długoterminowych, zabiegów czyszczenia, dezynfekcji ani właściwego przechowywania w ciągu nocy. Ich użytkownicy nie muszą kupować płynów do pielęgnacji soczewek ani pamiętać o uzupełnianiu ich zapasów, co zmniejsza wydatki związane z korzystaniem ze szkieł kontaktowych.

 

Dodatkowo, soczewki jednodniowe charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem użytkowania – z uwagi na zakładanie codzienne nowej, świeżej pary, ryzyko podrażnienia oczu czy infekcji jest bowiem ograniczone do minimum. W związku z tym, wybór soczewek jednodniowych jest zalecany szczególnie posiadaczom wrażliwych, skłonnych do podrażnień i zaczerwienienia oczu.

Jakie soczewki jednodniowe wybrać? Kiedy warto po nie sięgać?

Soczewki jednodniowe mogą być noszone zarówno na co dzień, jak i zakładane jedynie w wybranych dniach. Ich użytkowanie można z powodzeniem łączyć z korzystaniem ze szkieł długoterminowych i sięgać po nie np. w czasie wyjazdów czy podczas wakacji. Można także bez przeszkód korzystać z nich naprzemiennie z okularami, zakładając soczewki np. na czas uprawiania sportu, w czasie deszczowej pogody czy w innych sytuacjach, kiedy chcemy mieć większą swobodę i wygodę przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości widzenia.

Decydując się na korzystanie z soczewek jednodniowych, warto sięgnąć po sprawdzony, polecany przez ekspertów produkt. Na uwagę zasługują m. in. soczewki Acuvue Oasys 1-Day. Są to nowoczesne, bardzo wygodne i komfortowe w noszeniu szkła kontaktowe, w których zastosowana została technologia zintegrowanej łzy HydraLuxe. Dzięki niej soczewki Acuvue zapewniają optymalne nawilżenie oczu oraz najwyższą jakość widzenia, zapobiegając przy tym podrażnieniom oczu. Technologia Lacreon wytwarza natomiast dookoła soczewek trwałą, nawilżającą otoczkę, która gwarantuje komfortowe noszenie soczewek przez cały dzień.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *