Ślub zimą? Sprawdź idealny outfit dla Pana Młodego

Dla wielu ludzi najlepszą porą roku na ślub jest wiosna oraz lato. Bujna zieleń i słoneczna aura to wspaniałe tło do wypowiedzenia słów małżeńskiej przysięgi, ale coraz więcej osób docenia urok zimy. Organizacja ślubu w okresie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra gwarantuje kilka dni wolnego, a także okazję do wymiany obrączek w uroczej, śnieżnej oprawie. W co powinien ubrać się pan młody na uroczystość, która ma miejsce w zimie?

Garnitur i nie tylko – elegancja podszyta ciepłem

Pogoda zazwyczaj niewiele robi sobie z naszych planów. O ile deszcz lub wiatr możemy do pewnego stopnia przewidzieć, mróz w zimie to coś normalnego. Aby ślub dla pana młodego nie skończył się przeziębieniem, warto zadbać o nieco grubsze ubranie. Oczywiście dalej mowa o garniturze, ale warto zwrócić uwagę na zestawy wykonane z materiału o większej gramaturze – 230-240 g/mkw. Krój oraz kolor powinien być dopasowany do sylwetki i upodobań pana młodego.

Kolejnym elementem męskiego stroju, który może zapewnić ciepło w czasie ceremonii, jest kamizelka. Ten niezwykle elegancki dodatek jest dostępny w ogromnej ilości stylów, od gładkiego materiału po bardziej kontrastujące egzemplarze ze wzorem kraty i nie tylko. Jeżeli pan młody woli bardziej klasyczne podejście do ubioru, najlepszym wyborem będzie czarna, granatowa lub szara kamizelka. W przypadku jaśniejszych marynarek można sobie pozwolić na większą swobodę, zarówno pod względem koloru, jak i wzoru.

Przed i po ślubie

Płaszcz męski to znakomity wybór dla panów, którzy nie chcą zmarznąć w drodze do kościoła lub podczas sesji zdjęciowej. W tym wypadku należy pamiętać o podstawowej zasadzie: płaszcz musi zakrywać marynarkę w pełni. Dlatego, jeżeli stawiamy na dopasowany garnitur slim fit, możemy wybrać krótki płaszcz samochodowy. Bosmanka oraz dyplomatka to dłuższe kroje, które doskonale nadają się na formalne okazje. W przypadku koloru powinniśmy trzymać się klasycznej czerni lub granatu, aby płaszcz nadto nie kontrastował ze spodniami.

 

Rękawiczki

Dłonie są wyjątkowo narażone na działanie niskiej temperatury, dlatego warto je osłonić rękawiczkami. Najlepiej sprawdzi się przylegająca para z naturalnej skóry, utrzymana w kolorze butów. To ważna zasada, dotycząca doboru akcesoriów w przypadku formalnego stroju dla panów. Brak kolorystycznej spójności będzie widoczny na pierwszy rzut oka, zwłaszcza w zimie, gdy tłem dla ślubu będzie ostra biel śniegu.

Szal

Gardło to część ciała, która jest niezwykle narażona na niskie temperatury, zwłaszcza w przypadku stroju formalnego. Jeżeli nie chcemy stawiać kołnierza w płaszczu warto sięgnąć po szal. Dobrym wyborem będzie tkanina pozbawiona wzorów, utrzymana w tonacji granatu, grafitu lub kremowej bieli.

Skarpetki

Nie warto zapominać o tym elemencie garderoby. Zazwyczaj skarpetki na formalne okazje są dosyć cienkie, co ma zapewnić lepsze dopasowanie do ciała. W zimie lepiej postawić na odrobin grubszą parę. Nie oznacza to, że mamy sięgnąć po włochate, wełniane skarpety, ale po gładką – najlepiej czarną – parę, która zapewni nam komfort w czasie ceremonii.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *