Płaszcze flauszowe – doskonałe „przejściówki”

Między latem a jesienią czy zimą i wiosną często zdarza się, że pogoda nas nie rozpieszcza. Co prawda jest jeszcze (lub już) za ciepło na kurtki zimowe, ale cienkie też się już (jeszcze) nie sprawdzają. Wówczas nosimy tak zwane przejściówki, czyli kurtki idealne na czas, kiedy pory roku się zmieniają. Jedną z takich „przejściówek” są płaszcze flauszowe. Czym jest ten materiał? Jak nosić takie płaszcze? Podpowiadamy!

Płaszcze z flauszu

Płaszcze przejściowe są obecnie bardzo modne. Najmodniejszy materiał do ich produkcji? Flausz! Dzięki nowoczesnej technologii można połączyć unikalne właściwości dwóch materiałów, takich jak wełna i wiskoza, tworząc lekką, ale wytrzymałą kurtkę, która zapewni ciepło nawet w niskich temperaturach, a jednocześnie nie będzie zbyt ciężka w łagodne zimne dni – to idealne rozwiązanie.  Nie obawiaj się przegrzania, ponieważ płaszcze flauszowe nie są zbyt „mięsiste”, by zatrzymywać ciepło; zamiast tego został zaprojektowany z dłuższych włókien, które umożliwiają przepływ powietrza.

Dodatkowo wyglądają one bardzo dobrze! Często ich krój do płaszcze zawiązywane w pasie, które są nie tylko wygodne, lecz także stylowe.

Czym jest flausz?

Flausz to tkanina, która jest niezwykle miękka w dotyku. Ma mięsiste, lekkie właściwości, które sprawiają, że doskonale nadaje się do wykorzystania w produkcji odzieży wierzchniej, nie tylko ze względu na jej ciepło, ale także ze względu na to, jak komfortowo czujesz się, kiedy ją nosisz.

Flausz to – jak wspominaliśmy – połączenie wełny i wiskozy. Jest więc ciepły, ale przewiewny, idealny na przejściowe pory roku.

Najlepszym sposobem dbania o taki płaszcz jest pranie ręczne w zimnej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Nigdy nie należy wkładać go do pralki! Ten materiał może się skurczyć. Najlepiej oddać go do pralni chemicznej i nie robić tego samodzielnie, aby nie zepsuć struktury tkaniny.

Flauszowe płaszcze

Płaszcze tego rodzaju mają wiele kolorów, ale zazwyczaj wybieramy stonowane odcienie, które będą pasowały do wszystkiego. Na przykład, granatowy lub czarny to kolory idealne dla tych, którzy chcą wyglądać bardziej klasycznie, podczas gdy odważniejsze odcienie, takie jak czerwony, mogą być wybierane przez kobiety, które czują się na tyle pewnie, aby pokazać swoją osobowość poprzez modne wybory. Pamiętaj, że ten element garderoby posłuży ci na dłużej, warto więc wybrać kolor zgodnie ze swoim stylem i gustem. Będą świetnie wyglądać zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji. Są uniwersalne i doskonale się prezentują.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *