Odzysk ciepła z rekuperacji i dogrzewanie klimatyzatorem

Dzisiaj prawidłowe ogrzewanie pomieszczeń może być o wiele bardziej skuteczne w momencie, gdy zdecydujemy się na zastosowanie dodatkowych pomocniczych urządzeń, które byłyby w stanie zwiększyć temperaturę w naszym domu. Rekuperacja, bo o niej między innymi dziś będzie mowa, to odpowiedź na zapotrzebowanie ograniczenia zużycia energetycznego budynków i trend na domy pasywne. Pomaga ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne budynków, jako że wykorzystuje powtórnie ciepłe powietrze ogrzane wcześniej przez system grzewczy w domu. Z kolei nowoczesne klimatyzatory umożliwiają dogrzewanie pomieszczeń ciepłym powietrzem. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Rekuperacja ogranicza straty ciepła w domu

Systemy rekuperacji w domach jednorodzinnych (i nie tylko) spełniają wiele zadań. Filtry znajdujące się w takim urządzeniu są stanie wychwytywać cząstki zanieczyszczeń, dzięki czemu pozbywamy się z domu niebezpiecznych alergenów i bakterii, co jest szczególnie istotne dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie czy też inne podobne choroby. Rekuperator oczyszcza też powietrze z brzydkich zapachów i pozostawia je czystym i zdrowym dla domowników. A jak wygląda kwestia odzysku ciepła?
Straty ciepła w budynkach wentylowanych wentylacją grawitacyjną potrafią sięgać nawet 50% całkowitych strat ciepła. Wentylacja z odzyskiem ciepła ponownie wykorzystuje energię z ogrzanego przez system grzewczy powietrza. W ten sposób rekuperacja pozwala ograniczyć straty ciepła nawet o kilkadziesiąt procent.

Ogrzewanie domu klimatyzatorem

Ogrzewanie klimatyzatorem to kolejna ciekawostka z kategorii ogrzewania. Nowoczesne klimatyzatory z funkcją grzania mogą dogrzać pomieszczenie w okresach, kiedy temperatura na dworze spada, ale jest jeszcze za wcześnie na uruchomienie instalacji centralnego ogrzewania. Sprawdzą się też tam, gdzie nie ma zainstalowanego ogrzewania – na przykład w domkach letniskowych. Klimatyzator z funkcją grzania to wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie dogrzanie pomieszczenia poza sezonem grzewczym i zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy szybkiego podwyższenia temperatury w domu.

Funkcjonalne systemy wentylacyjne dla każdego

Nowoczesne systemy wentylacji, rekuperacja i klimatyzacja to specjalność ekspertów z firmy Centrum Rekuperacji, która oferuje fachowe doradztwo, projekt instalacji, profesjonalny montaż oraz serwis instalacji. Sprawdź pełną ofertę firmy i wykorzystaj nowoczesne systemy do ograniczenia strat ciepła i ogrzewania swojego domu.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *