Najlepsze gry rodzinne

Gry rodzinne i planszowe to idealny sposób na spędzenie wspólnego czasu i rozwoju kreatywności. Do tego celu idealnie sprawdzi się zgadnij kto to plansze.

Gry planszowe – dlaczego warto kupić?

Wspólne spędzanie czasu z rodziną jest bardzo ważne, aby dziecko mogło rozwijać się prawidłowo. Do tego celu idealne są gry rodzinne, które angażują wszystkich domowników do świetnej zabawy. Gra Zgadnij kto? Zgadnij co? będzie zdecydowanie najlepszym wyborem, aby spędzić miły czas w gronie rodzinnym.

Gra uczy dziecka logicznego myślenia oraz konstruowania odpowiednich pytań. Oprócz tego, daje dziecku możliwość puszczenia wodzy fantazji i rozwijania swojej kreatywności. Jest to również zapewnienie dobrej zabawy i niesamowitych wspomnień, które w znacznym stopniu wpływają na dziecko w okresie dojrzewania. Dziecko może wcielić się w rolę detektywa i rozwiązywać zagadki – stanowi to gwarancję najlepszej zabawy.

Jak wyglądają zasady gry?

Zgadnij kto to plansze posiada zasady, które pomogą w prowadzeniu rozgrywki. Na środku stołu ustawia się specjalną dwustronną planszę. Gracze siadają naprzeciwko siebie po obydwóch jej stronach. Wówczas, każdy gracz umieszcza planszę na swojej części tablicy. Na tablicy znajdą się wizerunki różnych postaci – należy wybrać jedną z nich, tak aby przeciwnik nie widział i oznaczyć ją specjalnym ruchomym okienkiem.

W czasie rozgrywki gracze zadają sobie pytania, które mają za zadanie doprowadzić ich do rozwiązania zagadki – w tym przypadku chodzi o postać, którą wybrał przeciwnik. Gra stanowi idealną rozrywkę na wolny, popołudniowy czas. Dzięki niej, dziecko ma możliwość nauki oraz zabawy.

Co wchodzi w skład zestawu?

W skład zestawu gry rodzinnej wchodzi parę elementów. Pierwszym z nich jest specjalna tablica dla dwóch graczy, którą ustawia się na środku stołu, aby przeciwnicy nie mogli do siebie zaglądać. Oprócz tego w zestawie znajduje się 8 tablic oznaczonych różnymi kolorami – na każdego uczestnika gry przypadają 4 plansze. W zestawie znajduje się również klepsydra umożliwiająca odmierzenie czasu.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *