Kto pomoże w otwarciu franczyzy?

Organem, który będzie najbardziej pomocny w założeniu franczyzy będzie agencja, która udziela ci licencji. To oni są wyposażeni w niezbędną wiedzę oraz oferują wszechstronne wsparcie. Jeśli już masz założoną działalność gospodarczą bądź jeśli jeszcze nie – koniecznie się do nich zgłoś, aby uzyskać konieczne wsparcie.

Biznes franczyza oferty z różnych branż docierają aktualnie do każdego. Każdy, kto myśli o wystartowaniu własnego biznesu ma utrudnione zadanie, dlatego warto dobrze merytorycznie przygotować się do tego zagadnienia. Zastanawiasz się kto może pomóc w otwarciu franczyzy i jak się do tego zabrać? Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć.

Kto pomoże w otwarciu franczyzy?

Organem, który będzie najbardziej pomocny w założeniu franczyzy będzie agencja, która udziela ci licencji.  To oni są wyposażeni w niezbędną wiedzę oraz oferują wszechstronne wsparcie. Jeśli już masz założoną działalność gospodarczą bądź jeśli jeszcze nie – koniecznie się do nich zgłoś, aby uzyskać konieczne wsparcie.

Jeśli już wiesz kto może pomóc  w otwarciu franczyzy i jak można się za to zabrać. Warto dowiedzieć się, co otrzymasz w zamian i jakie są zalety korzystania z tego rozwiązania. Oto pięć najważniejszych z nich.

  1. Mniejsze ryzyko niepowodzenia na samym początku
  2. Możliwość uzyskania wsparcia – fachowe szkolenia i know-how
  3. Gotowy pomysł na biznes i dotarcie do znanej grupy klientów
  4. Niewielkie nakłady na marketing
  5. Stajesz się częścią światowego giganta w danej dziedzinie.

Jakie są najważniejsze wady prowadzenia biznesu we franczyzie?

Franczyza niestety nie jest pozbawiona wad. Mimo, że system wydaje się być dość przejrzysty, a początek nieskomplikowany, warto mieć to na uwadze. Oto kilka wad, z którymi należy się liczyć, startując swój własny biznes franczyzowy.

  1. Wysoka opłata wstępna – zdobycie licencji kosztuje, a na początku inwestycji koszt ten może wydawać się naprawdę spory.
  2. Brak rozwijania własnej marki – na początku dobrze jest wejść do świata giganta w danej dziedzinie, ale jeśli masz na uwadze rozwój marki osobistej, warto dokładnie przemyśleć to rozwiązanie.
  3. Mniejsza elastyczność w prowadzeniu własnego biznesu. Umowa franczyzowa ma wiele ograniczeń oraz jest zazwyczaj nie bardzo elastyczna.
  4. Konieczność oddania sporej sumy zarobionych pieniędzy bez względu na obrót w danym miesiącu. Kwota czasami może być przytłaczająca.
Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *