Fioletowa pościel – do jakich wnętrz będzie pasować?

Aranżując nasze sypialniane wnętrze, poświęcamy temu ogromną uwagę. Chcemy bowiem, by zawsze prezentowało się ono estetycznie i elegancko. Niemniej jednak trendy w wystroju wnętrz, a w szczególności sypialni zmieniają się niezwykle dynamicznie. Co chwile więc mamy styczność z nowinkami, a także trendami, które mniej lub bardziej przypadają nam do gustu. Prawdziwym hitem na rynku tekstyliów do sypialni jest obecnie pościel w dynamicznym i nasyconym odcieniu fioletu. Oczywistością jest, że nie będzie ona pasować do każdego wnętrza. Niemniej jednak, w jakiej aranżacji będzie ona prezentowała się zachwycająco?

Fioletowa pościel, a wnętrze glamour

Wnętrza glamour cieszą się obecnie ogromną popularnością. Każdy bowiem ceni sobie chociaż odrobinę luksusu i swoistego blasku, który może zapanować w sypialni. Główną cechą stylu glamour jest nic innego jak przepych, jednak z zachowaniem zdroworozsądkowego umiaru. Okazuje się, że pościel fioletowa może się w takiej sypialni rzeczywiście dobrze prezentować. Niemniej jednak pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim materiał, z którego została wykonana. Warto stawiać na pościele satynowe, a także jedwabne. Będą one pięknie połyskiwały i z pewnością oddadzą głębie i nasycenie fioletu. Dodatkowo niezwykle ważne jest również wybranie odpowiedniego odcienia. We wnętrzach w stylu glamour z pewnością nie sprawdzi się neonowy i zbyt żywiołowy fiolet. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybór pościeli w odcieniu przygaszonego lub nawet pastelowego fioletu. Pomoże to stonować wnętrze i podkreśli jego luksusowy wydźwięk.

Czy pościel fioletowa pasuje do wnętrz klasycznych?

Wnętrza klasyczne zwykle są idealnym przykładem harmonii i porządku. Co więcej, raczej dobiera się do nich pościel w niezwykle stonowanych kolorach, zaś nieco mocniej akcentuje się konkretne dodatki. Trend ten może zostać jednak odwrócony, a fioletowa pościel może stać się głównym akcentem kolorystycznym w klasycznej sypialni. Najlepiej sprawdzi się pościel z flaneligdyż materiał ten przepięknie się układa, a także będzie się idealnie uzupełniał z drewnianymi meblami. W tym przypadku, kiedy w naszej klasycznej sypialni dominują meble w ciemnym kolorze, a także ciemne ściany, dynamiczna pościel fioletowa, będzie stanowiła świetne dopasowanie. Oczywiście można skusić się także na pościel w pastelowym odcieniu. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na utrzymaniu spokojniej tonacji, warto stawiać na nieco bledsze barwy, jeśli zaś chcemy ożywić wnętrze, to dynamiczne kolory, będą idealnym rozwiązaniem.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *