Czego możemy się nauczyć z historii obrotu nieruchomościami?

Polski rynek nieruchomości przeżywa boom pod koniec 2016 roku – najwyższe wartości mieszkań i domów, w tym największa, notowane są od prawie ćwierć roku.

Duży wzrost wartości nieruchomości

Nieruchomości inwestycyjne zarejestrowane w Polsce osiągnęły rekordową wartość. Kapitalizację rynkową funduszy inwestycyjnych nieruchomości, czyli kwoty pożyczonych na inwestycje, szacuje się na prawie kilkanaście miliardów złotych. Łącznie kapitalizacja rynkowa funduszy inwestycyjnych nieruchomości szacowana jest na prawie 300 mld zł (dane z początku 2017 roku). W grę wchodzi dużo pieniędzy, każdy z nas chciałby mieć część tych pieniędzy.

Fundusz inwestycji w nieruchomości

Fundusz inwestycji w nieruchomości to projekt, który może być gwarantem kredytu lub pożyczki na konkretną inwestycję. Inwestycje lokalizowane są najczęściej na bardzo dobrych nieruchomościach, czyli na terenach dobrze rozwiniętych. Za terminową spłatę rat odpowiada fundusz inwestycyjny nieruchomości, dlatego warto zabezpieczyć się od końca 2016 roku.

Dom, samochód, garaż, duża działka.

Nie warto stawiać garażu czy domu na małej działce. Jedynym wyjściem jest wpisanie w wyszukiwarce frazy: dom na sprzedaż, a najbliższa aukcja będzie tą, która również znajduje się w okolicy.

Posted on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *